ARALIKLI ÜÇ BOYUTLU (SOLID) TAŞIMA PROBLEMİNE BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ


Makale AdıARALIKLI ÜÇ BOYUTLU (SOLID) TAŞIMA PROBLEMİNE BİR ÇÖZÜM ÖNERİSİ
YazarlarFügen TORUNBALCI AYDIN, Coşkun GÜLER, Mustafa SİVRİ
Anahtar kelimelerAralıklı lineer programlama , taşıma problemi. , gold miner game online free.
Makale ÖzetiSolid taşıma problemi bilinen yöntemlerle literatürde çözümüne sık rastlanan bir problemdir. Ancak son günlerde depoların, pazarların ve herhangi bir yolla depolardan pazarlara giden malların miktarlarının bir aralık dahilinde olması gözönüne alınarak problem çözülmüş ve formüllerin oldukça karışık olması nedeniyle çalışmamızda bilinen yöntemden daha basit duruma getirirken bir yandan da fiyatların aralıklı olması göz önüne alınarak mevcut çalışmaya katkıda bulunmaktayız.
English Keywords Interval linear programming , transportation problem.
Article Summary in English The solid transportation problem is often presented in the literature. Recently, the solutions of solid transportation of the goods from warehouses into markets and from warehouse into markets by any way is solved by traditional ways by complex formulas. In the present work the problem is solved with simple formulation considering transportation costs by intervals and it makes some contributions to the literature.
Makale Dosyası İndirMakale Tam Metni

gold miner games like gold miner game for gold phones and desktop miners free online games in Gamikro game who give joy to our world.